TNV:n Maiju on Varsinais-Suomen paras rytminen voimistelija

TNV:n menestynyt rytminen voimistelija Maiju Korpela on valittu Varsinais-Suomen parhaaksi rytmiseksi voimistelijaksi! Vuoden 2011 valinnat teki perinteiseen tapaan Turun Urheilutoimittajien Kerho. Katso 7. joulukuuta ilmestynyt TS:n listaus Varsinais-Suomen parhaista täältä.

Nykyään myös seuran pienten rytmisten voimistelijoiden valmentajana toimiva Maiju on edustanut urallaan lukuisissa kansallisissa ja kansainvälisissä kilpailuissa. Hän on loistava esikuva seuran pienemmille voimistelijoille ja lähettääkin lajin harrastajille kannustavia terveisiä:
– Ottakaa kaikki ilo irti voimistelusta ja treenatkaa kovaa, niin pääsette tavoitteisiinne, rytmistä kannattaa harrastaa!

TNV onnittelee Maijua sekä Maijun valmentajia ja on ylpeä huippuvoimistelijastaan!

Maijun SM -saavutuksia vuonna 2011

  • Naisten rytmisen voimistelun SM-kilpailussa, neliottelussa 9. sija, paras Varsinais-Suomalainen
  • HämVS-TNV yhdistelmäjoukkuella rytmisen voimistelun joukkueiden naisten SM-kilpailussa Suomen mestaruus