Karneolien syyskausi

Karneolit aloittivat uuden kauden odottavissa merkeissä. Takana on kesä valmennusleireineen, ahkeraa venyttelyä ja kesälomasta nauttimista. Tulossa alkavalla kaudella on uusi välineohjelma naruilla, lisää viikkoharjoituksia (kaksi – kolme kertaa viikossa), treenileiri, syysstartti sekä uusia tyttöjä ja valmentajia. Joukkueeseen on saatu mukaan Aino H, Sofia ja Jessica sekä valmentajaksi Kaisa, tervetuloa kaikki mukaan jumppaporukkaamme!

Tällä hetkellä Karneoleissa voimistelee 16 taitavaa tyttöä. Syksyn aikana keskitytään erityisesti narutekniikkaan, perusvoimistelutaitoihin, temppuihin ja liikkuvuuteen. Karneolit voimistelevat mallivoimistelijoina seuran syysstartissa 2.9. Energymissä. Karneolit-joukkueeseen otetaan lisää uusia innokkaita jumppaajia, tervetuloa tutustumaan myös joukkueemme omiin harjoituksiin! Lisätietoja Suvi Äijälä (suvi.k.aijala(at)gmail.com).