Puheenjohtaja Jenni Blom vieraili Killan kevätjuhlassa

Killan vuosikokous/kevätjuhla keräsi lähes 50 seuran entistä ja nykyistä aktiivia lauantaina 20.4. Taimi II tiloihin. Vuosikokous totesi Killan taloudellisen tilanteen hyväksi ja valitsi toimihenkilöt vuodeksi 2013. Ohjelmapuolella esiintyi TNV:n puheenjohtaja Jenni Blom kertoen seuran tämän hetken näkymistä. Liikuntaesityksistä vastasivat TNV:n erinomaisen taidokkaat 12-14 v. Kolibri Blue:n joukkueen tytöt sekä Senioritanssijat, ja molemmat ryhmät palkittiin raikuvin aplodein ja kiitoksin. Musiikkipuolen maestro Arja Lyly sekä laulatti osallistujia että esiintyi yksin omalla tuotannollaan ja toi vielä  johtamansa Kannel-kuoron kevätjuhlan iloksi. Vuoden 2012 kuntopalkinnon voitti Tuire Mäkilä. Juhla lopetettiin sanoihin:

”Kiitoksia kuluneesta, yhteisistä ympyröistä, joka päivän jutteluista, tuokioista työn ja tauon. Toivotamme tulevalle: aurinkoa aamutuimaan, keveyttä keskipäivään, taivaalle tuhannet tuikkeet!”

Iloinen kahvipöytätunnelma

Senioritanssijat esiintymässä