TNV:n tanssijoukkueet Skanssin syyslomatapahtumassa

Enerteens: Kiusaajat

TNV:n tanssijoukkueet esiintyivät 19.10.13 Skanssissa järjestetyssä syyslomatapahtumassa. Energizerit tanssivat uutta koreografiaansa Just friends? ja Enerteens kertaili keväällä tehtyä Kiusaajat-ohjelmaansa.

Molemmat joukkueet ovat treenanneet aktiivisesti koko syksyn ja pian päästään myös kisojen suhteen tositoimiin: Enerteens kilpailee 26.10. Toijalassa TUL:n disco- ja showtanssin mestaruuskisoissa, Energizer 30.11. Tampereella Dance&ShowME-kilpailuissa. Näiden kisojen lisäksi molemmat joukkueet nähdään vielä ennen seuran joulunäytöstä Voimisteluliiton Show-tapahtumassa Kankaanpäässä 7.12.

Pikku hiljaa aletaan kasaamaan myös joukkuetta ensi kesän Eurogym-tapahtumaa varten. Ruotsin Helsingborgiin lähtevä ryhmä alkaa kartuttaa matkakassaansa muun muassa myymällä seuran näytöksessä ruusuja esiintyjiä varten. Muistathan siis ottaa näytökseen 2€ ruusua varten tukeaksesi tyttöjen mahdollisuutta tanssiin kansainvälisellä tasolla!

Energizer ja Blue

Enerteens: Kiusaajat

Enerteens ja Celeste

Energizer: Just Friends?