Tanssin treeniryhmä on nyt Enerstars

Syksyllä aloittanut tanssin treeniryhmä on nyt muuttunut varsinaiseksi joukkueeksi ja jatkaa seuran energistä tanssivalmennusta nimellä Enerstars. Joukkueen kaksitoista 01-99-syntynyttä tyttöä äänestivät joululoman aluksi muutaman ryhmän sisältä tulleen ehdotuksen joukosta nimeä ja Enerstars ylsi ykköseksi.

Ryhmä kävi kokeilemassa kilpailemista jo syyskaudella Voimisteluliiton Shown näytössarjassa saaden hyvää palautetta positiivisesta suorituksestaan. Ryhmän Älä tule hyvä tyttö-koreografialla kilpailtaneen myös kevään puolella alkukaudesta ja sen lisäksi tammikuussa aloitetaan valmennustiimiin mukaan hypänneen Birgitta Pajunojan tekemän uuden ohjelman harjoittelu. Toisena joukkueen valmentajana jatkaa syksyllä tyttöjen kanssa aloittanut Jenny Pitkäkaski. Joukkue ottaa muiden seuran ryhmien lailla myös mukaan uusia tanssijoita 6.1. järjestettävässä hakutilaisuudessa klo 13.30-14.30 Energymillä. Tervetuloa mukaan tulevaisuuden tähtiin, Enerstarseihin!