Tähtirytmiset seuran katselmuksessa

Mina, Julia ja Maiju esiintyivät seuratovereidensa tavoin seuran katselmuksessa 6.3. Nunnavuoren palloiluhallissa.

Seuran muut voimistelijat kannustivat tyttöjä hyviin suorituksiin. Kolmen edistyneimmän rytmisen ohjelmia pääosin kehuttiin, mutta osalla tytöistä jäi kuitenkin vielä paljon parannettavaa tuleviin kisakoitoksiin. Nyt onkin aika hioa ohjelmat varmoiksi ja näyttäviksi tulevaa kisakautta varten.

Minan voi nähdä luokkakilpailuissa 19.-20.3.2011 Kampissa Helsingissä. Maiju taas valmistautuu Jyväskylän SM -kilpailuun. Kaikilla tytöillä on luvassa kevätkaudella myös mielenkiintoisia kansainvälisiä kisahaasteita.

Lue seuran uutinen katselmuksesta täältä.

Mina lopettaa vanneohjelmaa liikkuvuusliikeellä Julia vanneohjelman keskellä haastavassa tasapainossa