Tanssin tytöt Sigynillä

Energizer pääsee kokeilemaan toista kertaa kilpailemista uudella EXPRESS- ohjelmalla Turun Sigyn-salilla Nuori Kulttuuri Tanssi/Moves -tapahtumassa. Tapahtumaan on ilmainen sisäänpääsy, joten tytöt toivovat suuria kannustusjoukkoja katsomoon. Viime viikonloppuna Liedon Tanssin Pyörteissä ei sijoituttu mutta tuomareiden palaute oli ennen kaikkea positiivista. Liedon tuomarit kehuivat hyvää teemaa, samanaikaisuutta, ilmeikkyyttä, selkeyttä sekä ryhmän nopeaa kehittymistä.

Seuran kaksi muuta joukkuetta Fame ja Crystals kisaavat Sigynillä samassa show yli 16v-sarjassa, ensi kertaa tällä kaudella. Ohjelmat ovat tuttuja edelliseltä kaudelta ja näkemisen arvoisia ovat sekä Famen DanceActionin gaalaan syksyllä päässyt Stars in black night sekä kultajuhlia syksyllä viettäneiden Crystalsien Las Vegas!

12.3. : Kaikki seuran joukkueet saivat hyvät, kannustavat palautteet tapahtumasta, alla Energizerien tunnelmia päivästä…