Tiana (2018-2019)

Tiana-joukkue on tarkoitettu 2018-2019 syntyneille joukkuevoimistelusta kiinnostuneille. Harjoituksissa tutustutaan joukkuevoimistelun alkeisiin leikinomaisin keinoin. Ryhmässä harjoitellaan perusvoimistelutaitoja kuten ketteryyttä, liikkuvuutta, kehonhallintaa sekä esteettisen liikunnan taitoja iänmukaisin keinoin. Tärkeintä kuitenkin on ilo ja liikunnan riemu, joka mahdollistetaan positiivisella ja kannustavalla ilmapiirillä.

Tiana harjoittelee syyskaudella 2025 2 krt / viikko
- keskiviikkoisin Luostarinvuoren koululla (juhlasali) klo 16:45-18:00
- perjantaisin Energymillä (Satumaa-sali) klo 17:00-18:00


Lisätietoja ryhmän toiminnasta saat valmentajilta:

Melek E. 045 1163 755 / helin.erdem@hotmail.com
Verna J.
Vilja L.

VALMENTAJAESITTELYT

Melek E.

Moi, olen Melek! Muutin Turkuun Lappeenrannasta, ja kotiseurasta lähdettyäni tuntui luonnolliselta jatkaa lajin parissa seuraavalla paikkakunnalla. Olen pisimpään harrastanut tanssillista voimistelua, mutta valmennuksessa koulutukseni on joukkuevoimistelun puolella.

Toivon voivani olla hyvä esimerkki nuorille voimistelijoille, ja auttaa heitä saavuttamaan tavoitteensa voimistelun maailmassa.

Joukkueen uutisia