Joukkueiden katselmuksessa saatiin esimakua kisaohjelmista

3.11.2023

Seuran katselmus järjestettiin Vähäheikkilän koulun salissa eilen torstaina 2.11.. Esiintymässä oli seuran joukkueita ihan pienimmistä aikuisiin ja jokainen joukkue pääsi esittämään runsaslukuiselle yleisölle esityksensä kahdesti. Uusimman joukkueemme Edenin lapset pääsivät esiintymään ihka ensimmäistä kertaa, kun taas osa joukkueista olivat ohjelmillaan jo ehtinyt kisaamaankin. 

Ilta täyttyi jännittyneistä tunnelmista, kun vuorollaan jokainen joukkuelainen pääsi esittämään treeneissä hiottuja ohjelmia ja omia taitojaan mitä parhaimmalle yleisölle. Omille vanhemmille ja sisaruksille ja kavereille. Katselmuksessa tuomarit Riikka Andersson ja Karoliina Carlstedt seurasivat esityksiä tarkalla silmällä ja koostivat jokaiselle joukkueelle arvokasta palautetta esityksen onnistumisista ja vielä hiontaa vaativista kohdista, joihin on hyvä treeneissä taas keskittyä. Tästä on hyvä jatkaa eteenpäin kohti alkavaa kisakautta. 

Palaa kuvagallerian myötä mitä parhampiin tunnelmiin!