Tule mukaan TNV:n johtokuntaan

14.10.2021

Tule mukaan vaikuttamaan Turun Naisvoimistelijoiden johtokuntaan


Oletko kiinnostunut seuratoiminnan kehittämisestä? TNV:n johtokunnan jäsenenä olet seuran näköalapaikalla, pääset osallistumaan ja vaikuttamaan ja ennen kaikkea muuttamaan seuran toimintaa entistä parempaan suuntaan. Johtokunnan jäsen voi olla kuka tahansa seuramme jäsen. 

Johtokunta on seuran ylin johto, joka ohjaa seuran toimintaa. TNV:n johtokunnassa on puheenjohtajan lisäksi kuusi varsinaista jäsentä. Seuratoimintamme on jaettu eri sektoreihin, joista jokaisella johtokuntalaisella on oma vastuualueensa. Johtokunnan jäsenenä sinulla on myös mahdollisuus päästä kehittämään juuri sitä sektoria, josta olet eniten kiinnostunut. Vastuualueita ovat aikuisliikunta, lasten ja nuorten harrasteliikunta, joukkuevoimistelu ja tanssi sekä senioriliikunta.  

Kiinnostuitko? Juuri nyt on johtokuntahaku auki. Johtokunnan uudet jäsenet valitaan syyskokouksessa 24.11.2021. Lähetä vapaamuotoinen hakemusviestisi ennen syyskokousta osoitteeseen tnv@tnv.fi